• Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Powers

Válasz: Powers 4 éve, 10 hónapja #16

• honfi
  • TÁVOL
  • admin
Deena mindenképpen központi szereplő lesz, sokkal inkább, mint az első szériában. De azért nyugi, Walker is ott lesz végig, és neki is meglesznek a saját pillanatai.

Válasz: Powers 4 éve, 10 hónapja #17

• Keil Dávid
  • TÁVOL
  • törzsvendég
A Hatalmasok v2 1-6.: tetszett ez újabb történet.
És érdekes, hogy onnan folytatódik tovább, ahol véget ért az első sorozat.
Az meg külön érdekes kezdés, hogy Denna központi szereplő lesz ebbe a sorozatba.
Ezer köszönet érte honfinak!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Válasz: Powers 4 éve, 1 hónapja #18

• Pavel
  • TÁVOL
  • visszajáró

Válasz: Powers 3 éve, 10 hónapja #19

• Carabas
  • TÁVOL
  • újonc
Miután idén, nem volt friss kénytelen voltam megint elolvasni az eddigi termést, újra. Még mindig remek, álló vastaps!

Válasz: Powers 3 éve, 8 hónapja #20

• Puma1
  • TÁVOL
  • újonc
Sziasztok!

Holnap/holnapután kezdődik a Powers című sorozat, amit én fogok majd fordítani, és azért írok ide, mert érdekelne, hogy esetleg van-e valakinek valami tanácsa ezzel kapcsolatban, amit szeretne megosztani? Elkezdtem újraolvasni a képregényt az elejétől, hogy a magyar neveket megnézem, a fordító hogy oldotta meg, lehet egyes dolgokat átírok majd, de olyanokat, mint a Hatalmasok, már ha normálisan bele tudom fogalmazni, megtartom, ahogy a Kerge Tyúkot is, meg hasonlókat, de ha ezek mellett van még valakinek hozzáfűznivalója, ne tartsa magában.

Ha esetleg valaki még nem hallott volna róla, itt minden megtudhat a sorozatról, és még egy előzetes is van: http://www.playstation.com/en-us/explore...station-plus/powers/

Válasz: Powers 3 éve, 8 hónapja #21

• honfi
  • TÁVOL
  • admin
Szia!

A sorozatot én fordítottam, és sok sikert a sorozathoz... már sok éve tervezik a TV sorozat elkészítését, és remélem, megérte rá várni. Amit eddig az előzetesből láttam, az alapján nem fogják olyan szorosan követni a képregényt, elvégre több mint 10 éve indult, és azóta Bendis is újragondolt egy-két dolgot.

Ami trükkös a fordítás során, hogy a Hatalmasokat használják többes és egyesszámban is, és amíg jól hangzik amíg egy csoportot akarsz megnevezni, egy-egy egyénre használva furán jön ki.

A Kaotic Chic-nél az elején kicsit elbizonytalanodtam a fordításnál mert a chic-hez még egy "K" kellene a végére, hogy az tyúk legyen, egyébként ugye sikket, divatot jelentene, de a Kaotic-ot sem K-val kell helyesen írni, így inkább maradtam a tyúknál.

Ha van valami kérdésed, akkor csak bátran.

Válasz: Powers 3 éve, 8 hónapja #22

• Puma1
  • TÁVOL
  • újonc
Helló!

Igen, Bendis is írta már többször, hogy milyen hosszú utat járt be ez a képregény, hogy végre sorozat lehessen belőle. Az alapanyag, a színészek, rendező, írók, mind bizakodásra adnak okot, bár azért néha mutatnak olyan dolgokat is, amik elég gyengék, mint mondjuk Triphammer ruhája, arról került ki kép a netre, de szerintem szörnyen néz ki, talán mozgásban más lesz, de eddig gyengének tűnik. A változásokat is észrevettem, Walker múltja nem titok, Retro Girl nem hal meg egyből, stb.

A hatalmasokat én is néztem, megpróbálom minél többször így írni, de ha nem tudom úgy belefogalmazni, hogy normálisan hangozzon, akkor inkább erőnek, képességnek vagy hasonlónak írom.

Köszi a segítséget, ha esetleg lenne valami, akkor majd még érdeklődök.

Válasz: Powers 3 éve, 8 hónapja #23

• mozo
  • TÁVOL
  • újonc
Kíváncsi leszek, hogy mit tudnak megvalósítani ebből kedvencből a tévén. Tartok tőle, hogy nem sokat

Válasz: Powers 3 éve, 8 hónapja #24

• Snake
  • TÁVOL
  • Admin
Az első kritikák szinte kivétel nélkül irgalmatlanul lehúzták a sorozatot

Válasz: Powers 3 éve, 8 hónapja #25

• mozo
  • TÁVOL
  • újonc
Most láttam az első részt, egyáltalán nem rossz. Bár lehet, hogy elfogult vagyok

Válasz: Powers 3 éve, 7 hónapja #26

• Rebellis
  • TÁVOL
  • törzsvendég
mozo beküldte:
Most láttam az első részt, egyáltalán nem rossz. Bár lehet, hogy elfogult vagyok

Én is most néztem, és teljesen biztos, hogy elfogult vagyok, de nagyon nem győzött meg az első rész. Még kettőt tuti megnézek belőle, és nagyon drukkolok neki, hogy összekapja magát, mert nagyon szeretném szeretni.

Válasz: Powers 3 éve, 7 hónapja #27

• honfi
  • TÁVOL
  • admin
Én is túl vagyok az első részen, és szerintem is gyenge volt. Vannak benne jó elemek, és Deena karaktere jól el lett találva, Walkert viszont nem tudom hová tenni. Ennyire feszült és dühös sosem volt, és úgy váltogat hangulatok között, mintha az agyára ment volna valami. Engem kifejezetten idegesít, és azért ő kapja a legtöbb időt a képernyőn. A vizuális effektek közül voltak közepesek, és elég gagyik is, de ez mégiscsak egy pilot volt... a többi részen talán többet dolgoznak majd.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.25 másodperc