témakérés
(1 olvasó:) (1) Vendég
  • Oldal:
  • 1

TÉMA: témakérés

témakérés 5 éve, 5 hónapja #1

• honfi
  • TÁVOL
  • admin
Ha a véleményednek nem találnád meg a helyét az oldalon, akkor itt kérhetsz új témát

Válasz: témakérés 5 éve, 2 hónapja #2

• Weewee
  • TÁVOL
  • újonc
Helló! Bocsánat hogy ide írok, de ötletem sem volt hogy hogyan és mit is találok ezen az oldalon! Szóval én még új vagyok a képregények világában, vagyis még sosem vettem/kaptam egyet sem, szóval nem értek hozzá, de nagy rajongója vagyok a Marvel filmeknek, és szeretném a képregényekre is kiterjeszteni a tudásom, gondoltam hogy a legelején érdemes kezdeni, szóval az lenne a kérdésem, hogy itt az oldalon megtalálom az első X-men képregényeket? Mert annyi X-men képregény van az oldalon, hogy azt sem tudom hogy melyikkel kezdjem... amiket megnyitottam, azok azonnal belecsaptak a lecsóba meg a harcba, szóval tényleg nem tudom hogy hogyan is kezdődött ez az egész Tudnál ebben segíteni kedves Honfi? Szívesen fogadok minden tanácsot. Ja, és hogy itt tudom a képregényeket nézegetni, vagy esetleg lelehet tölteni őket valahogy pdf-be pl? mert sokszor csak egy fél képet jelenít meg amikor rákattintok. Köszi előre is!

Válasz: témakérés 5 éve, 2 hónapja #3

• szabocsab2
  • TÁVOL
  • visszajáró
Szia! Nem Honfi vagyok ugyan de megpróbálok segíteni. Ezen az oldalon főleg modernebb,viszonylag friss történeteket találsz. Klasszikusabb sztorikat Nitro oldalán illetve a Chronopolison találsz. Nitronál egyébként van egy letölthető olvasási sorrend is ami elég hasznos tud lenni.

Válasz: témakérés 5 éve, 2 hónapja #4

• honfi
  • TÁVOL
  • admin
Szia Weewee!

Üdv az oldalon. Az X-Men képregényekről elöljáróban annyit, hogy az Uncanny (Rejtélyes) X-Men 1963-ban jelent meg, és azóta is fut. És 1991-ig ez az egy folyamatos sorozat foglalkozott a Marvel univerzum mutánsaival. 1991-ben startolt el az X-Men c. sorozat, és ezzel már két szálon futott a sztori, amik időnként összekapcsolódtak, majd ismét szétváltak. Akkora siker lett a második X-Men sorozat, hogy ezután burjánzani kezdtek a címek és a sorozatok: külön sorozatot kapott Rozsomák, volt külön sorozat a fiatal mutánsokról (Generation X, New Mutants) és új csapatok is szerveződtek (X-Force, X-Factor, Excalibur, stb.). Ezek az újabb sorozatok is itt-ott kapcsolódtak, utaltak a fő sorozatra, de lényegében önállóan is élvezhetőek voltak.
Aztán a 90-es évek végére elért oda a Mavel, hogy konkrétan csődbe ment. Ekkor új főnökséget kapott a cég, és új irányba is ment el a képregénykiadás.
Az X-Fanzine oldal kb. ekkortól indult sorozatokkal foglalkozik, tehát főleg 2000 után kiadottakat. Ebben az időszakban Grant Morrison 2001-ben indult New X-Men-e helyzete új alapokra az egész fanchise-t. Ennek a nyitódarabja jelent meg magyarul E, mint eltörölni címmel. A többi jelenleg nem letölthető magyarul, de dolgozunk majd rajta. Annyit érdemes tudni róla, hogy abban a történetben a mutánsok már nem számítottak kuriózumnak: ott voltak a világ minden pontján, volt saját országuk, kultúrájuk, és három generáción belül leváltottak volna az embereket. Ennek vetett véget a Mutánsvilág c. magyarul megjelent sztori.
És innentől kezdve szinte bármibe belekezdhetsz (főleg ha a filmeket is láttad, akkor egy-két karaktert már ismersz). A történetek párhuzamosan futnak, és kevés a kapcsolódási pont. A galériák rendezésénél pedig igyekeztünk az újabb részeket felülre rakni, a régebbieket pedig alulra. Az egy jó tájékozódási pont lehet. Kezdetnek az Astonishing X-Ment ajánlanám, azt szinte mindenki imádja.

A képek nézegetésénél az egérrel fogd-és-húzd módszerrel tudod bejárni az egész képet vagy egy letöltésvezérlővel letölteni a gépedre az összes képet.

Ha régebbi történetek érdekelnek, mert hangulatilag, stílusilag kicsit mások, mint a modernebb sztorik, akkor látogass el nitró oldalára, vagy a chronopolisra, ahogy előttem már ajánlottak.

Ha bármi kérdésed van még, akkor csak bátran.

Válasz: témakérés 5 éve, 2 hónapja #5

• Weewee
  • TÁVOL
  • újonc
Hú, nagyon szépen köszönöm hogy ilyen gyorsan válaszoltatok, és ezt a gyorstalpalós bemutatót is Honfi, és neked is szabocsab2! Hát tényleg szeretném az elejétől kezdeni, hogy belerázódjak ebbe a képregényolvasásba is, mert ahogy néztem, számomra még az olvasása is furcsa.. utána nézek ennek a két másik oldalnak is, aztán belemélyülök a dologba, mégegyszer köszi! Szép estét

Válasz: témakérés 5 éve, 2 hónapja #6

• talgaby
  • TÁVOL
  • törzsvendég
Hidd el, ne akard az elejétől kezdeni. Félszáz éve meglehetősen másképp nézett ki egy képregény, int manapság, az X-Men eleje meg kirívóan gagyi volt a korához képest is. Az egész franchise-on igazán olvasható sztorik Claremont érkezésétől voltak, kicsivel a 100. szám előttől. Ám utána jött egy akkora szakasz, amit csak egyben lehet értelmesen olvasni, és tíz darab Essential-kötetet foglal magába (ez egy olyan formátum, ahol egy kötet minimum félezer oldal, de inkább több).
A legjobb bekapcsolódási pont egy újnak Morrison New X-Menje vagy abból az időből (kb. 2001-től) bármi. Ha onnan elkezdted megismerni a csapatot, lehet majd visszafelé haladni, de Claremont előttig menni gyakorlatilag értelmetlen.

Válasz: témakérés 5 éve, 2 hónapja #7

• doggfather
  • TÁVOL
  • törzsvendég
én azért mégis claremont-nál kapcsolódnék be, a karakterek összes fő jellemzője a mai napig tőle eredeztethető, nem?

nem mondom, nem lehet 1 nap, vagy akár 1 év alatt se biztos, hogy felzárkózni rendesen, de akkor is.

Válasz: témakérés 5 éve, 1 hónapja #8

Honfi, légyszi hozz nekem létre egy First Class topicot, ha gondolod az xmenen belül. Hogy ebbe menjen minden hozzászólás a First Class címekhez. A magam részéről szeretném ha ezek külön lennének, és nem a minisorozatokban összevissza.
Köszi.
Utolsó szerkesztés: 5 éve, 1 hónapja Beküldte Wearwolfff.

Válasz: témakérés 5 éve, 1 hónapja #9

• honfi
  • TÁVOL
  • admin
Oké, rendben
  • Oldal:
  • 1
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.36 másodperc